WIEW
Fuhrmannsgasse 7
Fuhrmannsgasse 7
Old Viennese charm meets modern living comfort
2023Josefstadt

Floorplan2

1/2Floorplan
2/2Floorplan
Available

3-room apartment for sale in 1080 Josefstadt Wien

Top 18·Fuhrmannsgasse 7
3 rooms100.9 m²1.DG
Preis
€ 1,525,000
€ 15,121 / m²
Additional details
Floor
1. Dachgeschoss (Stiege 1)
Level
1. Dachgeschoss (Stiege 1)
Address
Fuhrmannsgasse 7, 1070
Bedrooms
2
Staircase
Stiege 1
Total area
100,85 m²
Living area
40.03 m²
Loggia area
1.57 m²
Storage room
6.51 m²
Terrace area
0.53 m²
Building address
Fuhrmannsgasse 7, 1070 Wien